Çevre ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Kimyager Alıyor.


Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır.Bu Kadrolardan 5 tanesi Kimyager kadrosudur. Tercih yapacak arkadaşların  10-11Temmuz 2010 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (2010-KPSS Lisans) girmiş olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde, KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 25 Şubat-4 Mart 2011 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 4 Mart 2011 gecesi, saat 00:00’da sona erecektir.

Tercih yapmak için ÖSYM’nin sitesindeki  Tercihler butonunu tıklayıp, ilgili alana ulaşabilirsiniz. ÖSYM’den daha önce aldığınız şifre ve  TC kimlik numaranızla giriş yaparak tercihlerinizi yapabilirsiniz. Eğer daha önce şifre edinmemişseniz ilinizdeki ÖSYM bürosundan alabilirsiniz.

Tercih yapmak için TIKLAYINIZ.

Tercih kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kimyagerlerin tercih edebileceği kadrolar aşağıda özetlenmiştir.

KADRO BULUNDUĞU İL SAYI
Kimyager Antalya 1
Kimyager İstanbul 1
Kimyager Kayseri 1
Kimyager Tekirdağ 1
Kimyager Afyon 1
Toplam 5

 

4-B’li Memur Ne Demektir?

4/B; 657 sayılı kanunun 4/B maddesine tabi, Sözleşmeli Memurlar’dır.

Sözleşmeli Memurlar, muamelat ve özlük hakları bakımından 657 sayılı kanuna tabi olmalarına rağmen, sosyal güvenlik bakımından Kadrolu İşçiler gibi 5510 sayılı SGK’ya tabidirler. İşverenle yıllık sözleşme yapılır, 12 ay çalışırlar.

657′li Memurlar ile sözleşmeli 4/B’li memurlar arasındaki Farklar

Özlük Haklar 657 Kadrolu Personel 4/B Sözleşmeli Personel
İsteğe Bağlı Tayin Hakkı VAR YOK
Mazeret Tayin Hakkı VAR VAR
Becayiş Hakkı VAR VAR
Aile ve Çocuk Yardımı VAR VAR
Giyecek – Yiyecek Yardımı VAR YOK
İdari Görevlere Atanma VAR YOK
Döner Sermayenin Emekliliğe Yansıması YOK VAR


 

About these ads

etkinkimyagerler hakkında

Etkin kimyagerler projesi, mesleki haklar için çalışan kimyagerlerin oluşturduğu meslektaşlık hareketi olarak geliştirilen bir sorumluluk projesidir. Etkin kimyagerler olarak tüm kimyagerleri bir araya getirerek; mesleki sorunların çözümü ve uluslararası standartlarda yer alan hakların hayata geçirilmesi için çalıyoruz. Etkin Kimyagerler olarak; tüm siyasi görüşlerden bağımsız olarak ETKİN KİMYAGER paydası altında bir araya gelmek amacındayız.

25 Şubat 2011 tarihinde Haberler içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 2 Yorum.

  1. Kamuya alınan kimyager sayısı hala çok az. Kurumlara mail atıyoruz daha çok kimyager alın diye. Çok mağdur durumdayız malesef. Sizler de bize destek verin lütfen.

  2. Evet kamuya alınan kimyager sayısı gerçekten çok az. Ancak kurumlara atılan maillerden ziyade bu işin kaynağına yönelmek gerekiyor. Kamuda alınacak personel sayılarını Devlet Personel Başkanlığı belirlemektedir. Devlet Personel Başkanlığından sorumlu bakanımız Devlet Bakanı Hayati YAZICI’dır. Dolayısıyla maillerden ziyade Bakanla dernek düzeyinde görüşmeler yapılması daha olumlu sonuç getirecektir.

%d blogcu bunu beğendi: